VENTO - ZUR (FR) - pro abonenty divadelních předplatných

Pátek 12. Červenec 2024 21:00
Vstupné: 
300,-Kč

Dvě Káčka spojují síly v jedno velké K!
KorespondDance a příspěvková organizace Kultura Žďár, dvě Káčka ve svém názvu, si jednoho dne řekly, že Žďár je krásný, je zde co vidět, co slyšet a na co se dívat, a je proto škoda nespojit alespoň občas své síly a energii, které jak Zámek Žďár a SE.S.TA, která stojí za festivalem KoresponDance, tak výše jmenovaná městská příspěvková organizace, dávají do svých projektů a nepokusit se je propojit do jednoho velkého K, které označuje první písmeno vše obsahujícího slova KULTURA!
A proto se Marie Kinsky, která je zakladatelkou prestižního festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu, známého pod značkou KoresponDance a Tamara Pecková, která spravuje a naplňuje činností Městské divadlo, Kino Vysočina, Dům kultury a Galerii na Staré radnici dohodly, že v novém roce propojí své nejsilnější projekty, a to zmíněný festival a divadelní sezónu v Městském divadle v jedno velké předplatné.  
S potěšením si vás proto dovolujeme informovat o tom, že v jarní sezóně 2024 si budete moci zakoupit abonentky na všechny skupiny divadelního předplatného buď klasicky pouze do Městského divadla, nebo s rozšířenou variantou, v jejíž ceně budete moci navštívit jedno představení v rámci festivalu KoresponDance na Zámku Žďár. Pevně věříme, že ti z vás, kteří zvolí druhou variantu, budou nejenom potěšeni a obohaceni o nevšední umělecký zážitek, ale naznačí nám svojí přítomností, zda můžeme společné aktivity rozvíjet dále. I když za těmito projekty stojí dvě různé organizace a realizační týmy, bude nám potěšením spojit síly ve snaze uspokojit naše diváky, protože všichni dobře víme, že KULTURA je jenom jedna!


Zúčastnit se můžete představení:
VENTO –. ZUR (FR) –. česká premiéra 12. 7. 2024 ve 21:00
Zámek Žďár nad Sázavou
Cena v rámci předplatného 300,-Kč


Vento je představení inspirované větrem, pozvánka ke společnému dýchání v sérii hypnotických smyček nesených hudbou, obrazy, tělem a živly větru. Prostřednictvím živé, narativní a abstraktní kompozice se postavy tohoto "živého kina" vydávají na entropickou cestu a odhalují pomalou proměnu živlů kolem sebe. Vento je smyslový zážitek, který využívá vzduch ke zhmotnění neviditelných sil interakce mezi bytostmi a živly.
ZUR: Skupina Zur (Zone Utopiquement Reconstituée) od roku 1984 sdružuje jednotlivce, kteří rádi tvoří veskupině a vnímají akt tvorby jako příležitost k dobrodružství a experimentu na pomezí výtvarného umění tance, nového cirkusu a hudby. Na svých představeních pracuje na nečekaných místech a vymýšlí intervence in situ, které reagují na místa konání. Soubor je rezidenční a je podporován městem Anger.


 Na setkání s vámi se těší Marie Kinsky a Tamara Pecková