Moje hra / Divadlo Kalich

Sobota 23. Září 2023 19:00
Vstupné: 
1500,-Kč
e-vstupenka: 

Koupí vstupenky na toto představení finančně podpoříte opravu hlediště Městského divadla ve Žďáře nad Sázavou. Výše podpory je 1 000,- Kč z každé vstupenky. Budete-li si to přát, vaše jméno bude uvedeno v kronice města Žďár nad Sázavou.

Divadlo ve Žďáře nad Sázavou se pomalu ale jistě stává fenoménem i pro divadelní soubory té nejvyšší kvality z celé naší republiky. A to díky vaší přízni, dlouholeté tradici a moderní dramaturgii.  I když řada z vás chodí na více předplatitelských skupin, čistě statisticky divadlo navštíví ročně více než 20 000 diváků, což z pohledu matematiky ukazuje, že v průměru ho svojí návštěvou poctí každý z našeho města ve věku od nuly do sta, včetně okolních obcí.

A to je skutečnost, která si zaslouží pozornost a úctu nás všech. Protože pevně věříme, že tento trend bude pokračovat, spojili jsme síly s městem jako naším zřizovatelem a rozhodli jsme se v prázdninové pauze provést změny, které divadlo posunou do dvacátých let 21. století. Divadlo čeká výměna starých sedaček za zcela nové a stylové, s pohodlným čalouněním, položení koberců místo současného lina a nové obložení stěn. Měnit se budou všechny sedačky, včetně přístavků se zachováním současné kapacity.

Peníze znamenají mnoho. Často je investujeme správně, často nesprávně, někdy uváženě, jindy neuváženě. Váš příspěvek na žďárské divadlo není otázkou rozumu, ani finančního zhodnocení. Je příspěvkem vašeho citu, srdce, lidství, lásky k divadelnímu umění a vašemu městu. A za to vám patří náš velký dík!

Tým příspěvkové organizace Kultura Žďár


Moje hra je komedií o životě, jakkoli hlavnímu hrdinovi jeho život právě vyprchal ze žil. Slavný spisovatel Josef Jankulovski opustil tento svět nečekaně a s přáním soukromé smuteční slavnosti na jeho počest. Magie divadla umožní Jankulovskému už z „druhého břehu“ mluvit s jeho poslední ženou. Na rozdíl od nás obyčejných smrtelníků tedy oba mají vzácnou možnost říci si spoustu věcí, na které v každodenním shonu nemáme (nebo kolikrát možná nechceme mít) čas a u kterých zpětně litujeme, že jsme je nestihli vyslovit. Andělská komedie Moje hra odkrývá s nadhledem, odzbrojující upřímností a především humorem zákoutí vztahu muže a ženy a otevírá řadu třináctých komnat. Současně fandí životu: za jeden vyhaslý nabídne jeden nový.


Délka představení: 130 minut (včetně přestávky)