Jazzování v divadle s Jiřím Stivínem / host Mr. Lovo

Neděle 23. Duben 2023 18:00
Vstupné: 
230,-Kč bez místenek
e-vstupenka: 


Jiří Stivín, pravý hudební alchymista, patří k nejuznávanějším českým hudebníkům u nás i v zahraničí. Zároveň neustále hledá nové výzvy a kromě tradičního jazzu čas od času zabrousí i do nejmodernějších odvětví tohoto žánru. Jeho hudební projev charakterizuje nespoutanost, improvizace, časté přecházení mezi jednotlivými hudebními styly.

 V šedesátých letech založil soubor Jazz Q. V rámci pobytu v Londýně studoval Královskou hudební akademii. Po návratu do Československa založil soubor Stivín Co. Jazz Systém. Později utvořil s Rudolfem Daškem uskupení System Tandem, které se setkalo s velkým úspěchem jak u odborníků, tak u veřejnosti na mnoha předních evropských jazzových festivalech. V osmdesátých letech působil především jako solista účastníci se mnoha vlastních i cizích hudebních projektů. Jeho dvojalbum Výlety bylo v roce 1981 zařazeno mezi nejpozoruhodnější evropské jazzové projekty roku. Flétnista nad jiné povolaný, hudební alchymista nebo jazzový čaroděj.
Jiří Stivín má mnoho přezdívek, ale žádná plně nevystihuje, co divák zažívá na jeho koncertech. Vášeň a zároveň hru zkušenou a jistou, nevidané hudební kreace i jazzové předělávky J.S.Bacha.


Mr. Lovo - Kapela vznikla v roce 2020, kdy se dala dohromady parta kamarádů, kteří se už nějakou dobu sami hudebně hledali. Vzniklá formace Mr.Lovo byla výsledkem jejich společné lásky k experimentu, improvizaci a otevřenému přístupu k hudební tvorbě. Od prvotních coververzí skladeb známých umělců z oblasti jazzrock / fusion a funk se dopracovali k vlastnímu tvůrčímu výrazu a začali skládat vlastní hudbu.
Pokud je posluchač zvídavý, čeká ho neobvyklý hudební zážitek. Barvitá hudební zákoutí se hemží hudebními hádankami, které Mr.Lovo pomáhá rozluštit s výsledkem, který ucho sice překvapí, ale naštěstí jen a jen milým, uvolňujícím a harmonickým rozuzlením.
Přestože každý člen kapely představuje absolutně svébytnou tvůrčí sílu, všichni zapadají jako cihličky do mozaiky, kterou je tvář Mr.Lovo.
Po řadě koncertů nahrála skupina také live streamovaný koncert a následně natočila debutové album, jehož release je plánován na červen 2022. V tomto roce začala také spolupráce se společností Musicraft.


Předprodej:
prodejní místa Kultury Žďár
TIC na Staré radnici
online


Změna vyhrazena