Garderobiér / Divadlo Bez zábradlí

Pátek 21. Duben 2023 19:00
Vstupné: 
520,-/490,- Kč
e-vstupenka: 


Ronald Harwood
Režie: Karel Heřmánek
Hrají: Karel Heřmánek st., Josef Carda, Barbora Kodetová, Dana Syslová, Zdeněk Dušek, Eva Josefíková/Vanda Chaloupková, Karel Heřmánek ml./ Martin Kubačák


Dvou sté dvacáté sedmé představení Krále Leara. Kdysi hvězdný shakespearovský herec a despotický principál kočovné společnosti, který si říká Sir, je u konce s dechem. Na Londýn dopadají bomby nacistické Luftwaffe, ale ani ty Sirovi nezabrání v touze hrát. Celý svůj život zasvětil divadlu. Teď ho ale zrazuje paměť i zdraví. Po boku mu však stojí jeho věrný garderobiér Norman, který o svého pána oddaně pečuje a pomáhá mu sehrát jeho poslední velkou roli. Dramatické situace střídá humor, shakespearovské drama se prolíná s realitou.

Jeden z nejslavnějších pohledů do divadelního zákulisí od autora oscarového Pianisty, Ronalda Harwooda. Autor sám byl kdysi osobním garderobiérem u sira Donalda Wolfita v Shakespearovské společnosti. Tuto svou zkušenost později zúročil k napsání své hry, díky níž dosáhl v roce 1980 celosvětového uznání. Hra je poctou Shakespearovi, divadlu, herectví i všem anonymním lidem ze zákulisí, bez nichž by divadlo nemohlo existovat.

www.bezzabradli.cz


Délka představení: 150 minut (včetně přestávky)


Předprodej:
prodejní místa Kultury Žďár
TIC na Staré radnici
online


Změna vyhrazena