BROLN – Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů

Pátek 13. Říjen 2023 19:00
Vstupné: 
290,- Kč
e-vstupenka: 

PŘESUNUTO.
Vystoupení BROLN - Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů - PŘESUNUTO na 13. října 2023, Městské divadlo v 19 hodin.

Původní vstupenky zůstávají v platnosti.
V případě dotazů kontaktujte dkzdar@dkzdar.cz.

Děkujeme za pochopení.
Vaše Kultura Žďár


Vstupné: 290,- Kč


Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů, zkráceně též BROLN je folklórní hudební skupina, jež působila v brněnském studiu Československého rozhlasu, po jeho obnovení nyní působí tamtéž pod patronací Českého rozhlasu.

Jedná se o hudební těleso, které vzniklo na počátku roku 1952 a bylo programově zaměřeno na lidovou hudbu, zejména hudbu moravskou. Svoji první rozhlasovou nahrávku orchestr pořídil v únoru 1952. Základním uměleckým cílem orchestru byla vkusná interpretace lidové hudby, a to jak lidových písní, tak i děl instrumentálních.

Kapela vznikla spojením tří původních folklórních souborů původem ze Slovácka, Valašska a z Hané.

Jejím prvním uměleckým vedoucím byl Jaroslav Jurášek, dirigenty pak Alois Fiala a Emanuel Kuksa, hostujícím dirigentem byl Jaromír Dadák.

Ke spolupráci s orchestrem byli často zváni různí sóloví zpěváci, vynikající instrumentalisté, někdy i celé folklórní skupiny i pěvecké sbory z nejrůznějších československých folklórních oblastí Čech, Moravy i Slovenska.

https://www.broln.com/
https://www.youtube.com/watch?v=yk-JqUD5IbI


Předprodej:
Prodejní místa Kultury Žďár
TIC na Staré radnici
Online


Změna vyhrazena