Blue cimbál

PŘESUNUTO. TERMÍN V JEDNÁNÍ
Vstupné: 
200,-Kč
e-vstupenka: 
Blue cimbál

Původní vstupenky zůstávají v platnosti.
V případě dotazů či nejasností prosím volejte 566 502 253 nebo pište na dkzdar@dkzdar.cz.
Děkujeme za pochopení


Předprodej online, na pokladně Domu kultury a Kině Vysočina. Od září 2020 v Informačním centru.


Roman Veverka (1975)


Zpěvák a cimbalista, autor hudby, písní a aranží. Ve své interpretaci přináší osobité spojení lidského hlasu a cimbálu. Jeho pěvecký projev spolu se specifickým způsobem hry a s novým způsobem snímání zvuku cimbálu odhaluje další z mnoha možností tohoto kouzelného nástroje.
Na cimbál začal hrát až po studiích hry na trombon na Konzervatoři Brno a hudební vědy na Filosofické fakultě MU v Brně. Od dětství hrál na nejrůznější hudební nástroje, od klavíru, kytary až právě po cimbál a zpíval v mnoha souborech a sborech, později některé založil a vedl, psal a upravoval pro ně hudbu.
Dnes se, vedle vlastní tvorby, snaží odhalovat a interpretovat univerzální krásu hudby a písní z mnoha zdrojů, od lidových, přes historickou hudbu až po světové hity autorů a významných interpretů populární hudby jako jsou U2, Sting, Pink Floyd, Leonard Cohen, Elton John, a další.
Svůj široký repertoár a snahu vystihnout co nejhlouběji podstatu každé z písní prezentuje ve svém sólovém vystupování i v netradičních nástrojových spojeních a formacích. Jeho modrý cimbál tak již potěšil publikum na koncertech, slavnostech, oslavách, svatbách, vernisážích a jiných akcích v Čechách na Slovensku, v Rakousku, Polsku i Maďarsku.


Změna termínu vyhrazena