kalendář jmen

HD2017 Spiritual kvintet

Datum: 
Sobota 19. Srpen 2017 14:00
Místo konání: 
Typ akce: 

Současné složení kapely:


Zdenka Tichotová - Zpěv, perkuse
Spolupráce se SK od r.1974, pravidelná činnost od r. 1980.
Od r. 1973 devatenáctileté členství ve sk. Brontosauři (4 CD). Sólové uplatnění v pořadu renesančních a barokních písní s doprovodem loutny a kytary.
Umí dělat sysla.


Veronika Součková - Zpěv, perkuse
Zpívala v kapelách hrajících renesanční písně a trubadúrské zpěvy, balkánskou a ruskou lidovou hudbu. Zpěv studovala na Konzervatoři J. Ježka u prof. Jany Brýdové.
Na otázku jednoho všímavého novináře, jestli je nějaká souvislost v tom, že vedle kapely „Marw“ (což ve velštině znamená „mrtvý“), zahájila nyní spolupráci s padesátiletým SK, odpověděla „To jste řek’ Vy!“ a záhadně se usmála…


Jiří Holoubek - Zpěv, dvanáctistrunná kytara , kytarista, flétnista, moderátor, příležitostně zpěvák.
Milovník amerických vozů, dobrého jídla a pití a ženy Zuzany.
Členem SK od září 2004, jinak také kytarista bluegrassové skupiny Reliéf.


Dušan Vančura - Zpěv, kontrabas
Hostování ve Spirituál kvintetu od r. 1964, členem od r. 1969. Je nejnepostradatelnějším členem souboru, neboť jako jediný umí dělit šesti, což je schopnost nezbytná při dělení honorářů. V tomto světle se jeho zpěv, hra na kontrabas, aranžování a textování jeví jako činnost druhořadá.
Inzerovaná přednost není pak ovšem – na rozdíl od druhořadých dovedností, tj. zpěvu, aranžování, textování a hry na kontrabas – ostatními kontrolovatelná. Zkušenosti s poslanci varují!


Jiří Cerha - Zpěv, perkuse
Vlastním jménem Cidla, zpěv, perkuse, skladatel a aranžér. Ve SK od r. 2000, od r. 1969 vede C&K VOCAL, který téhož roku spolu s L.Kantorem založil. Bohatá pedagogická (profesor skladby a zpěvu) divadelní, sólová pěvecká a zemědělská činnost. 10 alb s C&K Vocalem, scénické hudby, zhudebněné výbory poezie atd. Se SK CD Křídla holubic.


Jiří Tichota - Šestistrunná kytara, kapelník
Kytara, loutna, aranžování, textování, pomocné zvuky ve sborech.
V současnosti nejstarší, tudíž nejrozumnější člen sestavy, poslední z Otců Zakladatelů. Kapelnickou funkci si po celou historii SK udržuje znalostí podrobností ze života ostatních členů a skvělými kontakty s televizí, včetně externích redaktorů. Znalost podrobností ze života kolegů se naštěstí díky slábnoucí paměti postupně vytrácí. Navíc Jiří je charakterní člověk a svých znalostí nezneužívá. Někdy strašně.


Pavel (Pája) Peroutka - Zpěv, kontrabas
Ostřílený kontrabasista, který spolupracoval s tolika kapelami a sólisty, že je snažší vyjmenovat, ty, s nimiž nikdy nehrál: Strýček Jedlička, Plameny, Eva a Vašek. Proti zavedené praxi v SK pokud jde o práci s basou, zvolil opačný přístup: Cvičí na ni v době, kdy ji nemá u našeho zvukaře. To znamená pořád!


 

Spiritual kvintet