kalendář jmen

HD 2017 - Jaroslav Samson Lenk a Slunečno

Datum: 
Pátek 18. Srpen 2017 18:00
Místo konání: 
Typ akce: 

Pod názvem Slunečno, vyšlo v roce 2005 optimistické a posluchači velmi oblíbené CD, kde si s panem Jaroslavem Samsonem Lenkem zazpívala děvčata (dnes, už dvě z nich maminky) z kapely Berušky.
Dívčí folk-country-pop kapela z Jablonce nad Nisou. Tři nástroje, tři hlasy a muziky plný ranec. Takto by se kapela dala stručně popsat.
Dívky hrají od srpna roku 1998 a za dobu svého působení natočily dvě autorská CD, čtyři promo CD s převzatými písněmi a jedno vzpomínkové CD k patnáctinám. Pod názvem Ladybirds jezdí koncertovat do ciziny, převážně pro jejich berlínský fanklub. Styl folk-country-pop vznikl z různorodosti jejich repertoáru. Vlastní písně jsou převážně folkové, z country muziky často čerpají od kapely Dixie Chicks nebo Sugerland, a z popového soudku si půjčují písně například od Bee Gees, No Doubt, Nicole Scherzinger, Suzi Quatro, Christina Aguilera…
Aktuální složení kapely hraje od roku 2009: Alena Schernstein Vítová (kytara, zpěv, kapelnice), Zuzana Šírová (housle, zpěv) a Anička Olejníková (basa, zpěv).

Ve Slunečnu dívky účinkují jako vokální zpěvačky, jako doprovod s nimi jezdí Jiří Šprcka Šneberk (el. kytary), Jiří Budvárek Lenk (bas. kytara), Michal Šindelář (bicí).
Slunečno spolu nejezdí na pravidelné turné, ale hrají spolu moc rádi i když jen párkrát do roka.


 

Jaroslav Samson Lenk a Slunečno