kalendář jmen

Po Fredrikovi / Divadlo Na Fidlovačce

Pondělí 17. Únor 2020 10:00
Dopolední představení pro veřejnost
Vstupné: 
250,-Kč
e-vstupenka: 

Po Fredrikovi / Divadlo Na Fidlovačce

Divadelní představení. A po silném uměleckém zážitku vás zveme na debatu s hlavním a jediným představitelem monodramatu Po Fredrikovi, s Janem Fantou. O tom, jaké to je stát na jevišti sám a mít před sebou dvě hodiny vyčerpávajícího výkonu. Ale i tom, jak ho ovlivnil příběh Fredrika a Johana a jaké je poselství hry pro dnešní mladé.


Mattias Brunn
Režie: Lukáš Pečenka
Hrají: Jan Fanta
"Zamilovanost je někdy děsně náročná věc. Všichni to tvrděj a někdo to i skutečně zažil, nicméně bejt zamilovanej do Fredrika bylo chvílema naprosto nesnesitelný. Když jsem se do něj takhle po uši zamiloval, stalo se mimo jiný tohle:
:: Denně jsem spal průměrně tři hodiny :: Nemoh jsem jíst, a tak jsem zhubnul osm kilo. :: Ostatní si začali myslet, že beru amfetaminy nebo éčko nebo něco na ten způsob. :: Připadalo mi, že je možný úplně všechno. Jako kdyby mi hlavou zněla neskutečně krásná písnička o tom, že život je hra a my ji teď jdeme hrát.”
Monodrama současného švédského autora MattiaseBrunna Po Fredrikovi je jako výkřik - vyjadřuje zároveň ohlušující radost z vášně, z lásky a z krásy života, zároveň bolest zklamání, temnotu pomsty a smutku ze smrti. Je možné žít po Fredrikovi? Inscenaci, která dokázala okouzlit již stovky evropských diváků.


Délka představení: 120 minut