kalendář jmen

ZRUŠENO! Horácký džbánek 2020

Pátek 7. Srpen 2020 17:00
Sobota 8. Srpen 2020 14:00
hd2020

Předprodej od 21. 10. 2019 na pokladně Domu kultury (Po, Út, St 13:00-17:00), na pokladně Kina Vysočina (hodinu před začátkem prvního do začátku posledního promítání), e-vstupenka


Předprodej / Cena na místě
Dvoudenní / 550Kč / 600Kč
Pátek / 300Kč / 350Kč
Sobota / 350Kč / 400Kč

ZTP sleva 20% v předprodeji a na místě
děti do 140cm zdarmaModeruje a provází Luděk Savana Urbánek


Pátek 07.08.2020
Robert Křesťan a Druhá tráva
Jitka Vrbová
Paběrky
Waldovy Matušky

Sobota 08.08.2020
Pavlína Jíšová a Bababand
Oskar Petra vzpomínka na Marsyas
Honza Ponocný - Circus Ponorka
Pocta Petru Skoumalovi - Olin Nejezchleba & Band
Vladimír Mišík & ETCRobert Křesťan a Druhá tráva
Legenda folk, country a bluegrassové scény.
Přední česká kapela Druhá tráva se během let odchýlila od původního moderního bluegrassu k nadžánrovému výrazu a řadí se mezi špičku na české scéně.
Aktuální koncertní program Druhé trávy zahrnuje průřez tvorby Roberta Křesťana z celé doby existence skupiny s důrazem na skladby z nejnovějších studiových alb Pojďme se napít, Marcipán z Toleda, Shuttle to Betlehem a 1775 básní Emily Dickinsonové.
Současné složení:
Robert Křesťan - sólový zpěv, mandolína, kytara
Luboš Malina - banjo, irské píšťaly, tenor saxofon, vokály
Luboš Novotný - dobro, lap steel, vokály
Radek Hlávka - kytara, vokály
Tomáš Liška - kontrabas, basová kytara
Martin Novák - bicí, perkuse, cajon


Jitka Vrbová
Je jen velmi málo zpěvaček, o kterých lze říci, že se kouzlo jejich osobnosti na pódiu s
přibývajícími léty neztrácí. A kdo měl v poslední době možnost zažít některý z
neopakovatelných koncertů Jitky Vrbové, jistě bude souhlasit s tím, že se zde setkal s něčím
naprosto úžasným - Jitčin zpěv je totiž rok od roku, den ode dne stále větším hudebním
zážitkem.


Paběrky
Trampská a country kapela Paběrky, někdy i Paběrky Marko Čermáka, byla založena roku 1985 ve stejnojmenné trampské osadě.
Současné složení:
Marko Čermák – bendžo, texty
Jana Škábová – zpěv
Vlasta Dynterová „Viki“ – zpěv
Libor Vinklát – mandolína, zpěv, texty
Jiří Macek „Čiksika“ – kontrabas, konferování, tyto web stránky
Václav Limberk – kytara, zpěv   


Waldovy Matušky
Skupina Waldovy Matušky vznikla původně jako dar několika přátel svým přátelům na oslavu jejich svatebního dne. Na začátku tedy nešlo o spojení profesionálních muzikantů a založení klasické revival skupiny. Sami sebe rádi definují jako „přátele přátel písní Waldemara Matušky“. Měli to štěstí a čest potkat se na podiu (i na baru) s lidmi, kteří s Waldemarem hráli a přátelili se.Pavlína Jíšová a Bababand
Pavlína Jíšová se hudbě věnuje celý život. Výraznou jihočeskou osobností se stala především jako zpěvačka folkové hudby a příbuzných žánrů. Její hlas je možné slyšet na více než sedmdesáti albech české produkce. Vystupuje samostatně s kytarou, nejraději však v dámském triu. Sestavu kapely Bababand dále tvoří Petra „Šany“ Šanclová – akustická kytara, mandolína, elektrická kytara, flétna a Romana Tomášková – basová kytara, akustická kytara, zpěv.


Oskar Petr band a vzpomínka na Marsyas
Folkrocková legenda minulého století Marsyas se vrací v novém složení jako Oskar Petr band – Vzpomínka na Marsyas.
Doprovodná kapela pod vedením zakládájícího člena Oskara Petra, mimo jiné skladatele nepřekonatelných hitů pro kapelu Lucie, nebo Lucii Bílou pokračují v pouti Marsyas a jejich příslovečné muzikální poezie.
Citlivě šlapající doprovod obstarají hudebníci, u nichž sedí souhrnný přívlastek „je někdo, s kým tihle borci nehráli?“  – kapela složena ze samých Es dnešní české scény ve složení:
klávesista a kytarista Ondřej Fencl (m.j. 5P Luboše Pospíšila, trio s V. Mertou a J. Hrubým, atd.)
Matěj Belko na baskytaru a vokály (Adam Mišík)
Jakub Nývlt na bicí  (Karol Komenda Trio )
Josef Štěpánek alternovaný Matějem Morávkem na elektrické kytary (m.j. spoluhráči Davida Kollera, Lenky Dusilové, Marty Kubišové, Radůzy, Lucie Bílé, Vlasty Redla…)


Honza Ponocný - Circus Ponorka
Hudebník a jediný člen jednočlenného orchestru Circus Ponorka. Pod tímto jménem vydal tři úspěšná alba a jeho písně má v repertoáru spousta interpretů, od popových až po rockové nebo alternativní. Kromě projektu Circus Ponorka můžete vidět Honzu Ponocného už 19 let i jako kytaristu MekyhoŽbirky. Složil také hudbu k několika celovečerním filmům, například komponoval hudbu pro snímky Alice Nellis: PerfectDays (2011). Předtím složil muziku i k filmu Mamas&Papas (2010), za kterou získal nominaci na Českého lva, a nominace nakonec neminula ani Honzovu hudbu k filmu Revival (2013), kde si i zahrál v roli slepého bubeníka. Složil také hudbu k televiznímu seriálu Petra Zelenky Dabing Street (2018). Jeho hudbu jste mohli slyšet i ve filmu Alice Nellis Andělé všedního dne (2014), ve hře Audience u královny, kterou uvádí Národní divadlo, ve hře Věra v divadle Studio 2 anebo ve hře Božská Sarah v divadle Kalich.


Pocta Petru Skoumalovi - Olin Nejezchleba & Band
Petr Skoumal – vynikající klavírista, skladatel – autor nespočetného množství scénické a filmové hudby, písniček pro děti i dospělé.  7. 3. 2018 by se dožil 80 let. Při této příležitosti na něj v den nedožitých narozenin zavzpomínali koncertem v domovském Divadle v Dlouhé jeho kolegové z divadla i muzikanti s nimiž za svou bohatou kariéru vystupoval. Po koncertě slovo dalo slovo a vznikla i koncertní varianta vzpomínkového vystoupení. Repertoár koncertu tvoří skladby ze sólové tvorby Petra Skoumala, i tvorby z divadelních představení.
Sestava kapely:
Jaroslav Olin Nejezchleba – zpěv, violoncello
Norbi Kovács – kytary, zpěv
Milan Potoček (člen Divadla v Dlouhé) – klávesy, klarinet
Pavel Skála – kytary, zpěv
Jiří Zelenka – bicí, zpěv
Vladimír Pavlíček – housle, mandolína, harmonika
Pavel Novák – basa


Vladimír Mišík & ETC
Jedinečný koncert!!!
Vladimír Mišík je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby již od 60. let 20. století. Svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců ať už z hudebního, výtvarného či literárního prostředí. Muzikanti pod značkou ETC však začali vystupovat v roce 1974. Vladimír Mišík s kapelou ETC přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v 80. letech koncertuje dodnes. Do roku 2007 vydal Vladimír Mišík & ETC… 10 řadových alb a několik dalších kompilací.Nové album Vladimíra Mišíka - Jednou tě potkám - vyšlo v říjnu 2019.
Aktuální sestava ETC
Vladimír Mišík – kytara, zpěv
Petr „Kulich“ Pokorný – kytara
Pavel Skála – kytara, zpěv
Pavel Novák – basa
Jiří Zelenka – bicí, zpěv
Vladimír Pavlíček – housle


Doprovodný program:
Ukázky výcviku dravců – Eda Školoud
Eda Školoud o sebě napsal:
O dravce se zajímám již od útlého dětství, kdy jsem jimi byl očarován. Můj první dravec byl v roce 1980 jestřáb lesní, kterého mi přenechal slovenský sokolník, poté, co mu uletěl poblíž mého bydliště. Po týdnu usilovného hledání se mi ho podařilo odchytit a zůstal v mé péči několik let.
V roce 1985 jsem se začal blíže seznamovat se sokolnickou tématikou. V roce 1988 jsem složil úspěšně mysliveckou zkoušku a rok na to zkoušku sokolnickou.
Po roce 1995 jsem byl často oslovován, abych své dravce představil a tak se zrodil nápad vystupovat s ukázkou dravců a sov na veřejnosti.
V roce 1997 jsme s kamarády ve spolupráci s LČR založili ukázkovou obůrku ve Žlebech poblíž Čáslavi. Tam byla k vidění vedle dravců i další zvířata, jako bílí jeleni, mufloni, daňci, divoká prasata, srnčí zvěř a vodní ptáci. Tato aktivita byla natolik úspěšná, že jsme byli vyzváni vedením Zoo Jihlava ke spolupráci v nově otevřené části ZOO. Tato spolupráce úspěšně probíhá od roku 2007.
Country tance
ukázka a workshop
divadýlka pro děti
sklářská a kovářská dílna
masáže
malování na obličej, dětské dílničky a obří bublifuk


Změna programu vyhrazena.