kalendář jmen

Bohumír Stehlík: Hudba napříč stoletími

Pondělí 13. Leden 2020 19:00
Stará radnice
Vstupné: 
200,-Kč
e-vstupenka: 

Bohumír Stehlík: Hudba napříč stoletími

Předprodej od 21. 10. 2019 na pokladně Domu kultury (Po, Út, St 13:00-17:00), na pokladně Kina Vysočina (hodinu před začátkem prvního do začátku posledního promítání), e-vstupenka


Klavírní recitál Bohumíra Stehlíka provede v první půlce koncertu hudbou od baroka až po romantismus. Ke slyšení budou kontrastní skladby Johanna Sebastiana Bacha, Frederyka Chopina, Johannesa Brahmse a Sergeje Rachmaninova. Ve druhé části se můžete těšit na putování až do 20. století s důrazem na české skladatele - Leoše Janáčka a Klementa Slavického.


Bohumír Stehlík (*1990, Praha) je jeden z předních klavíristů mladší generace. Vyniká svou instrumentální zručností a neobvyklou hudební vyjadřovací schopností. Vystupuje sólově i na koncertech komorní hudby u nás i ve světě. Vystudoval pražské Gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením v klavírní třídě profesorky Iriny Kondratěnko. Po roce na Akademii múzických umění v Praze zamířil r. 2011 do Švédska, kde studoval až do roku 2016 na jedné z nejprestižnějších skandinávských hudebních škol – Hudebním institutu Edsberg pod RoyalCollegeof Music ve Stockholmu pod vedením profesora MatseWidlunda. Bohumír je laureátem řady klavírních soutěží (např. Ljunggrenskatävlingen – 1. cena, Stockholm International Music Competition – 2. cena, Concertino Praga – 1. cena, Virtuosi per Musica di Pianoforte – 1. cena ad.). Byl oceněn rovněž mnoha stipendii, naposledy stipendiem švédské Královské hudební akademie 2015. S komorním souborem Duo duR?ve s flétnistkou Janou Jarkovskou obdržel řadu ocenění v soutěžích komorní hudby (ProMusicis France Award - vítěz, "Salieri-Zinetti" International Chamber Music Competition - 3. cena, ISA Open Awards - vítěz, Val Tidone International Chamber Music Competition - 1. cena). Mimo Dua duR?ve pravidelně vystupuje s houslistkou Markétou Janouškovou a je členem mezinárodního souboru Ensemble D’Accord, který se věnuje repertoáru od klavírního tria až po kvintet. Kromě koncertní činnosti spolupracuje s Českým rozhlasem, dále působí v produkcích Lednicko-valtického hudebního festivalu a festivalu komorní hudby d'Accord v Německém Dinkelsbühlu, kde také vede masterclass. Působil i jako vyučující na hudební akademii Ingesund při universitě Karlstad ve Švédsku a od října 2016 vyučuje také na Janáčkově Akademii múzických umění v Brně.


Délka recitálu: 95 minut (včetně přestávky)